The Handmaid’s Tale Dizisinin Konusu

03.04.2020
437
The Handmaid’s Tale Dizisinin Konusu

The Handmaid’s Tale konusu, çevirisi ise “Damızlık Kızın Öyküsü”  69. Emmy Ödülleri’nde herkesin konuştuğu “Dram Dalında En İyi Dizi” ödülünü aldı. 2017 yılında Blu Tv’de yayınlanmaya başladı. Dizinin 1 sezonu çoktan yayınlandı, ikinci sezonunun ise 2018’in ortalarında yayınlanması bekleniyor.

Dizi Margaret Atwood’un aynı isimdeki dram gerilim kitabından uyarlandı. Baştan söyleyelim dizide oldukça yoğun feminizm duygularına maruz kalacaksınız. Dizideki distopya, olaylar oldukça rahatsız edici ve gerçekleri insanın yüzüne çarpar şekilde vurguluyor. Müzikleri, çekilen yerin dokusu, oyunculukları kusursuzca ayarlanmış. The Handmaid’s Tale başoyuncularından Elisabeth Moss  “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı.

The Handmaid’s Tale Dizisinin Konusu

The Handmaid’s Tale öyle zaman geçirmek, eğlenmek için izlenebilecek dizilerden asla değil. Oldukça gerçekçi ve ağır bir distopyaya sahip. Kadınların bütün haklarının elinden alındığı, kadının kadın olarak değil  “yürüyen rahim” olarak algılandığı bir dünyaya hoş geldiniz.

Burada kadınlar sadece doğurmak için ve efendilerine hizmet etmek için yaşıyorlar. Son yıllarda doğum oranları çok fazla düşmüştür, yok denecek kadar az doğum yapılmaktadır, bu da devlete zarar vermektedir. Bir anda bütün kadınlar toplatılmış, hala doğurganlığa sahip olan kadınlar hizmetli olarak yüksek rütbeli kumandanlarına sunulmaktadır.

Kadının tek vazifesi kumandanından çocuk sahibi olmasıdır. Hizmetçi olan kadınlar kırmızı pelerin, kumandanların doğurgan olmayan eşleri ise mavi pelerin giymektedirler. Kırmızı doğurganlığı, regli, kanı temsil ederken, mavi ise “Virgin Mary”, yani Meryem’i temsil etmektedir. Üstelik bunların hepsi bir anda gerçekleşiyor, bir gün öncesinde işe giden kadınlar ertesi gün kumandanlarına hizmet ediyorlar.

The Handmaids Tale Damızlık Kızın Öyküsü

Son zamanların en ilginç konuya sahip dizilerinden biri olan The Handmaids Tale, birçok kişi tarafından meraklı bir şekilde izlenmektedir. The Handmaids Dizinin konusu ve yaşanan olaylar oldukça ilgi çekicidir. The Handmaids Tale damızlık kızın öyküsü olarak adlandırılan dizinin konusu, doğurganlık yeteneğine sahip olan bir kadının etrafında gelişmektedir. Yıllar sonra ABD’de yaşanan karışıklıkların ardından devlet yıkılmış ve yerine başka bir topluluk kurulmuştur.

Yaşanan hastalık, açlık ve salgın nedeniyle çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkmaya başlamıştır. Kadınlarda görülen hastalıkların ardından artık doğurganlık sona ermiştir. Bu özelliğe sahip olan nadir sayıda kadın bulunmaktadır. Bu kadınlardan biri de Offred isimli karakterdir. İnsanlığın devamı için oldukça önemli bir role sahip olan Offred ve yeni ABD toplumunda yaşanan olayların anlatıldığı dizinin ilginç bir öyküsü bulunmaktadır.

The Handmaids Tale Özeti

2017 yılında yayınlanan ve yayınlandığı günden itibaren dünya genelinde beğenilen The Handmaids Tale dizisi, ilginç ve farklı konusuyla dikkatleri üzerine çekmiştir. İlk bölümünün yayınlanmasından itibaren merak konusu olan dizi, ABD yapımı bir dizidir. Yüksek IMDB puanıyla da dikkat çeken, Damızlık kızın  oyuncuları ve konusu merak edilmektedir.

The Handmaids Tale oyuncuları ve konusu hakkında birçok araştırma yapılmaktadır. Dizinin yönetmenliğini Bruce Miller üstlenmiştir. Dram ve bilim kurgu türünde yapılan dizide bilinen ve sevilen oyuncular rol almaktadır. Dizinin şimdiye kadar 3 sezonu yayınlanmıştır.

Önümüzdeki yıllarda yaşanması muhtemel olaylardan bahseden dizinin konusu gelecekte geçmektedir. Yakın gelecek hakkında muhtemel tahminlerin yapıldığı dizi, yüksek oranda bilim kurgu öğeleri barındırmaktadır. Dizinin konusuna göre ABD, teröristler tarafından yıkılmıştır. ABD yerine Gilead Cumhuriyeti isimli bir topluluk kurulmuştur. Dizide birçok konuda olaylar yaşanmaktadır. Toplulukta yaşanan hastalıklar nedeniyle kadınların doğurganlığı kaybolmuştur. Toplumsal karışıklığın yoğun olduğu dönemlerde çeşitli olaylar yaşanacaktır. Topluluğun hayatta kalması için doğurganlık yeteneğine sahip olan Offred isimli karakterin önemi büyük olacaktır.

Oyuncu kadrosuyla da ilgi çeken dizinin karakterlerini başarılı isimler canlandırmaktadır. Hollywood ve ABD dizi sektörünün sevilen isimlerinin rol aldığı dizinin başkarakterini Offred isimli kadın canlandırmaktadır. Offred karakterini ise Elizabeth Moss üstlenmiştir. Dizinin diğer önemli oyuncuları arasında Fred karakterini canlandıran Joseph Fiennes, Serena karakterini canlandıran Yvonne Strahovski ve Emily karakterini canlandıran Alexis Bledel olarak öne çıkmaktadır. Şimdiye kadar 3 sezon olarak yayınlanan dizinin farklı sezonlarında farklı oyuncular da rol almıştır.

The Handmaid’s  Muhteşem Oyuncuları

 • Offred-  Elisabeth Moss
 • Fred Waterford- Joseph Fiennes
 • Serena Joy Waterford- Yvonne Strahovski
 • Ofglen- Alexis Bledel
 • Offwarren- Madeline Brewer
 • Lydia- Ann Dowd
 • Nick- Max Minghella
 • Moria- Samira Wiley
 • Luke- O.T Fagbenle

The Handmaids Tale Blue TV Dizisi

Başarılı oyuncuları ve ilgi çekici konusuyla dikkatleri üzerine çeken The Handmaids Tale, son günlerin en fazla konuşan yabancı dizilerinden biridir. ABD yapımı olan dizi, dizi sektörüne yeni bir soluk kazandırmıştır. Bilim kurgu türünün en önemli örneklerinden biri olan dizi, önemli bir dizi platformu olan BLUE TV üzerinden yayınlanmıştır. The Handmaids Tale Blue TV dizisi olarak öne çıkmaktadır.

The Handmaids Tale İzle

Dünya çapında ilgi çeken ABD dizisi The Handmaids Tale altyazılı, birçok kişi tarafından izlenmeye devam etmektedir. Yayınlanmış olan 3 sezonuyla ilgi uyandıran ve her sezonunda ilgi çekici sahneler bulunan dizi hakkında birçok araştırma yapılmaktadır. The Handmaids Tale izle araştırmaları sık sık yapılmaktadır. Dizinin belirlenmiş olan IMDB puanı ise 8,5 şeklindedir.

The Handmaids Tale 4.Sezon Ne Zaman?

2017 yılında yayın hayatına başlayan ve dünya genelinde yüksek izleyici kitlesine ulaşan bilim kurgu dizisi The Handmaids Tale, yayınlanan 3 sezonuyla da büyük ilgi toplamıştır. Bruce Miller tarafından yönetilen dizinin 3 sezonunda toplam 36 bölüm bulunmaktadır. Bölümlerin ortalama süresi ise yaklaşık 60 dakikadır. Dizinin 3.sezonun finalinin yayınlanmasının ardından The Handmaids Tale 4.sezon ne zaman araştırmaları yapılmaya başlamıştır. Dizinin yeni sezonunun yapım aşamasında olduğu belirtilmiştir.

The Handmaids 1.Sezon Fragman

The Handmaids 2.Sezon Fragman

The Handmaids 3.Sezon Fragman

The Handmaids 4.Sezon Fragman

The Handmaid’s Tale Dizisi Bilgileri

 • The Handmaid’s Tale Dizisinin Türü: Drama, bilimkurgu
 • The Handmaid’s Tale Dizisi Yapımcıları: Bruce Miller
 • The Handmaid’s Tale Dizisi Kaç Bölüm: 23
 • The Handmaid’s Tale Dizisi Kaç Sezon: 2
 • Ortalama Bölüm Süresi: 60 dakika
 • Yapım Yılı:  2017- Devam ediyor.
 • IMDb Puanı: 8,6

 

The Handmaid’s Tale konusu, damızlık kıyın öyküsü romanından Emmy ödülü almıs dizisi. The Handmaid’s Tale Oyuncuları ve tüm bilgiler burada.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.