the-mentalist-konusu-ve-oyunculari
The Mentalist Konusu ve Oyuncuları

The Mentalist Konusu ve Oyuncuları

CBS’nin güzel psikoloji dizilerinden olan The Mentalist konusu ve oyuncularını merak ediyorsanız sizi makalemizin devamına bekliyoruz.

The Mentalist Konusu

  The Mentalist dizi konusu,  Patrick Jane dizi karakteri etrafında gerçekleşmektedir. Patrik Jane aslında sirkte çalışan bir görevlidir. Ancak üstün gözlem güçlerini kullanarak insanlara çeşitli bilgiler vermesiyle medyum misali bilgileri satmaktadır. Bu özelliği sebebiyle televizyona çıkmasıyla hayatı bir takım değişir. Televizyona çıkmasından dolayı artık Red John adında bir düşmanı bulunmaktadır. Red John, Patrick Jane’in karısını ve kızını öldürür. Bu ölümlerden kendini suçlu tutan Patrick Jane, artık Red John’un peşine düşmek için FBI’a başvurmaya karar verir. İlk başlarda bu başvuru isteği ne kadar geri çevrilse de, en sonunda bu ekip içerisinde danışman olarak yer almayı başarır. Her bölümde birbirinden farklı olayların geliştiği The Mentalist dizisinde başrol oynayan Patrick Jane’in olayıları çözüme kavuşturur. Ancak hiç bir medyumluk eğitimi almamış olan karakter yalnızca üstün gözlem yeteneği ile bu olayları gerçekleştirir. FBI ekibinin haftalarca çözemediği sorunları neredeyse tek günde çözen Patrick ekibin bir numaralı ismi olmayı başarır. Ancak her karşılaşmasında büyük düşmanı olan Red John’a karşı yenik düşmektedir.

The Mentalist Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

The Mentalist konusunu sizlere aktardıktan sonra gelin bir de dizinin karakterlerine bir göz atalım.

Patrick Jane

The Mentalist Dizi Konusu ve Oyuncuları - Patrick Jane
The Mentalist Dizi Konusu ve Oyuncuları – Patrick Jane

Üstün gözlem yeteneği ile neredeyse bütün sorunları çözen bir kişidir. Kendi yüzünden öldüğünü düşündüğü karısı ve kızının intikamını almak için Red John’un peşine düşmüştür ve kendi elleriyle öldürmek istemektedir. Ayrıca FBI ekibinin başında bulunan Teresa’dan hoşlanmaktadır.

Teresa Lisbon

The Mentalist Dizi Konusu ve Oyuncuları - Terasa Lisbon
The Mentalist Dizi Konusu ve Oyuncuları – Terasa Lisbon

FBI ismi altında bulunan özel ekibin başında bulunmaktadır. Ancak bu sıfat tamamı ile Patrick Jane bu özel ekibe katıldığında yalnızca bir isim olarak kalmıştır. Kişisel hayatı aşırı derecede sıradan geçmektedir. Çok sıkıcı bir hayata sahip olan Terasa Lisbon, polis kariyeri boyunca pek sevilen polisler arasında da görülmektedeir. Patrick Jane’in ekibe katılmasıyla, ekip üzerinde ki sözünün geçerliliği değerini kaybetmiştir ve neredeyse başkanlık sıfatını Patrick Jane’e devretmiş bulunmaktadır. Bunlara rağmen Patrick Jane’den hoşlanan Teresa Lisbon, hiç bir şekilde hoşlantısını belli etmemiştir. The Mentalist dizisi karakterleri arasında en güzel bayan olarak gösterilebilir.

Kimball Cho

The Mentalist Dizi Konusu ve Oyuncuları - Kimball Cho
The Mentalist Dizi Konusu ve Oyuncuları – Kimball Cho

FBI özel ekibinin en garanti hareket eden adamıdır. Sakin duruşu ve soğuk kanlılığı ona bu yetiyi kazanmasında yardımcı olmuştur. Her ne olursa olsun sakin kalarak çözüm üretmeye çalışan Kimball Cho, tam bir görev adamı olmasıyla bilinmektedir. Kesinlike yaptığı her işte ekip işinin önemliliğini vurgulamaktadır ve ekip işinden vazgeçmemektedir.

Grace Van Pelt

The Mentalist Dizi Konusu ve Oyuncuları - Grace Van Pelt
The Mentalist Dizi Konusu ve Oyuncuları – Grace Van Pelt

FBI özel ekibine en son katılmıştır. Genellikle teknik konular ilgisine dahildir. Bu sebeple ekibin teknolojik yüzü olarak da değerlendirilebilir. Her şeye rağmen elinden geleni yapması ve en çok gayret edenler arasında bulunmasıyla bilinmektedir. Ekipte işlemleri bilgisayar üzerinden devam ettirmesi ve ekibe bilgi sağlamasının yanı sıra çok fazla görülmesede, ihtiyaç duyulduğu durumlarda olay sahasına ineren sorunların çözümünde yardımda bulunmayı kendine hedef belirlemiştir. Bu sebepten dolayı The Mentalist dizisinde oldukça sevilmektedir.

The Mentalist Dizi Bilgileri

  • Tür: Suç, Gizem, Drama
  • Yapımcı : Bruno Heller
  • Oyuncular:  Simon BakerRobin TunneyTim Kang
  • The Mentalist Kaç Bölüm : 151 Bölüm
  • The Mentalist Kaç Sezon : 7 Sezon
  • Ortalama Bölüm Süresi: 43 Dakika
  • Yapım Yılı: 2008 – 2015
  • The Mentalist IMDb Puanı : 8.1

The Mentalist Fragmanı

.:: The Mentalist dizi konusu ve oyuncularını paylaştığımız bu makalemizi faydalı bulduysanız yorum yapmayı ve sosyal medyada paylaşmayı unutmayın, hepinize iyi günler !

Diğer Dizi Konuları

Orphan Black Konusu

Peaky Blinders Konusu

Teen Wolf Konusu

The Originals Konusu

 

[Total: 1    Average: 1/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

How I Met Your Mother Konusu

CBS Dizisi How I Met Your Mother Konusu Nedir ?

Orphan Black Konusu ve Oyuncuları

Orphan Black Konusu ve Oyuncuları