The Mist Konusu
The Mist Konusu

The Mist Dizisinin Konusu

02 Haziran 2017 tarihi itibariyle yayın hayatına başlayarak Spike kanalında izleyicisi ile buluşan The Mist konusu bakımından bilim kurgu, korku ve dram öğeleri içermekte ve Stephen King tarafından yazılarak 1980 yılında yayınlanan kitabın ikinci kez uyarlanışı durumundadır. İlk kez 2007 yılında beyaz perdede yerini alan Öldüren Sis, on yıl aradan sonra dizi olarak geri dönmüş ve The Mist oyuncuları arasında Morgan Spector ve Alyssa Sutherland gibi oyuncular yer almaktadır.

The Mist Dizisinin Konusu

Amerika’nın kuzeydoğusunda bulunan Maine eyaltenie bağlı Bridgeville kasabasının sakinleri, sıradan hayatlarına devam etmekte iken, kasabanın ormanında bir askerin uyanması ile konu başlamakta ve bu asker kendisine dair hiç bir şey hatırlamamaktadır.

Asker, üniformasından Arrowhead adlı birliğe ait olduğunu ve uyandığında da cebinde bulunan cüzdanından isminin Bryan Hunt olduğunu öğrenir. Ayrıca Bryan Hunt uyandığında yanında da bir köpek vardır köpek ile beraber ağaçların arasından ilerlemeye başlarlar. Tam da bu esnada ani bir şekilde etraflarını bir sis kaplar ve köpek de koşmaya başlar ve Bryan Hunt da köpeğin peşinden gider.

Asker Bryan Hunt, köpeğin peşinden giderken, sisin içerisinde gittiği yeri göremez ama bazı şeyler duyarak bir şey görür ve korkudan dolayı hemen kaçmaya başlayarak, doğrudan kasabaya ulaşıp halkı uyarmaya çalışır.

Fakat Bryan’ı kimse ciddiye almayarak deli muamelesi görür. Ancak sis kasabaya ulaştığında ise her şey için çok geç kalınmıştır ve sis, telefonların çalışmasını engellemesinin yanı sıra insanların halüsinasyon görmesini sağlamakta ve sisi içerisinde ki bir şey de insanları öldürmektedir. Bryan Hunt’a inanmayan kasaba sakinleri ise öldüren sisin içerisinde bir yandan hayatta kalmaya çabalayacak ve bir yandan da bu garip sisin sırrını çözmeye çalışacaklardır.

The Mist Dizisinin Oyuncuları

The Mist Dizisinin oyuncuları arasında Bryan Hunt’ı Okezie Morro, Mia Lambert’i Danica Curcic, Alex Cunningham’ı Gus Birney, Kimi Lucero’yu Irene Bedard, Nathalie Raven’ı Frances Conroy, Adrian Garff’ı Russel Posner, Kevin Copeland’ı Morgan Spector, Eve Copeland’ı Alyssa Sutherland, Jay Heisel’i Luke Cosgrove ve Connor Heisel’ı canlandıran Darren Pettie yer almaktadır.

 The Mist Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri,

  •   The Mist Dizisi Türü: Bilim kurgu, dram ve korku
  •   The Mist Dizisi Yapımcıları: Guy J. Louthan, Michael Mahoney, Amanda Segel, Christian Torpe
  •   The Mist Dizisi Kaç Bölüm: 10 Bölüm
  •   The Mist Dizisi Kaç Sezon: 1 Sezon
  •   The Mist Ortalama Bölüm Süresi: 42 Dakika
  •   The Mist Yapım Yılı: 2017
  •   The Mist Dizisi IMDb Puanı: 5.4
[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shadow Hunters Konusu

Shadow Hunters Dizisinin Konusu

Z Nation Konusu

Z Nation Dizisinin Konusu