The OA Dizisinin Konusu

The OA Dizisinin Konusu

Bir Netflix dizisi olan ve 2016 yılında yayınlanmaya başlanan gizem dizisi The OA dizisinin konusu nedir ve oyuncuları kimlerdir ?

The OA Dizisinin Konusu

  The OA dizisi, dünyaca izlenmekte olan bir dizidir. İnsanların hikayesine göstermiş olduğu ilgiden dolayı oldukça fazla görüntülenme almaktadır. İzleyenlerin kopamadığı The OA Türkiye’de de oldukça fazla izleyici kitlesine sahiptir. 7 yıl önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuş genç bir kadın olan Prairie Johnson’un çevresinde dönmektedir. 7 yıllık ortadan kaybolmanın ardından bu serüvene yüksek bir köprüden atlayarak son vermeye çalışan ana karakter, çevrede ki insanlar tarafından bulunarak hastaneye kaldırılır ve tedavi edilir.

Yıllardır görmediği ebeveynleri ile tekrar bir araya gelen ana karakter Prairie Johnson’da oldukça fazla değişiklikler meydana gelmiştir. Sırtında bulunan akıl almaz yazılar, gözleri kör olmasına rağmen yıllar sonra görme yitisine tekrar sahip olması gibi birçok özelliği de değişmiştir. Adının OA olduğunu söyleyen genç kadın, gizemli bir hikaye ile dizinin izlenmesine katkıda bulunmaktadır.

The OA Oyuncu Kadrosu

Praire Johnson

Dizinin başrolünü üstlenmiş olan Brit Marling, Praire Johnson karakteri ile bu dizide harikalar yaratmaktadır. Oldukça yetenekli olan Brit Marling senaryosunu yazmış olduğu Another Earth, Sound of My Voice, The East dizileri ile sinema sektörüne giriş yapmıştır. Bunların yanı sıra bu filmlerin hepsinde başrolde yer almıştır.

Dr. Hunter Hap

Diziye ikinci bölümden itibaren dahil olmuş olan Dr. Hunter karakterini Jason İsaac canlandırmaktadır. The OA dizisinin yanı sıra Dig ve Brotherhood dizilerinden tanımanız mümkün olacaktır. Bunların yanı sıra Harry Potter film serisinde de lepiska saçları ile akıllara kazınmış olan Lucius Malfoy karakterini canlandırmış ve insanların gönlünde taht kurmuştur.

Nancy Johnson

Dizi içerisinde başrol olan Praire  Johnson’un annesi rolünü Alice Krige canlandırmaktadır.  Alice Krige kendi ülkesinde oldukça tanınmakta olan bir aktristir. Tyrant dizisi ile izleyiciler gönlüne taht kurmuş olan 63 yaşında ki aktrist, The OA dizisi ile de bir çok kişi tarafından tanınmıştır.

Abel Johnson

Dizinin başrol oyunusu olan Praire Johnson’un babası olarak görev almaktadır. Bu zorlu rolü Scott Wilson canlandırmaktadır. Scott Wilson, The Walking Dead dizisinde Maggie karakterini canlandıran Lauren Cohan’ın babası rolünde de oynamıştır. Oldukça yetenekli tecrübeli actor, bu dizi sayesinde güzel dönemler mesleğinde oldukça güzel dönemler geçirmektedir.

Steve Winchell

Praire Johnson ile aynı evde yaşayan, psikolojik sorunları olan şiddet eğilimli bir gençtir. Bu rolü canlandıran aktör Patrick Gibson, önümüzdeki günlerde White Princess ve Guerilla gibi dizilerde görmekte olacağız. The OA dizisi içerisinde birçok hayranı bulunan Patrick Gibson, yıldızını oldukça parlatmış bulunmaktadır.

Elizabeth “Betty” Broderick-Allen

Şiddet eğilimi olan Steve’in öğretmenidir ve bu durumdan hiç hoşlanmadığını izleyicilere oldukça belli etmektedir. Bu rolü canlandıran oyuncumuz Phyliss Smith’dir. Broderick-Allen’i kesinlikle birçok izleyici The Office isimli komedi dizisinden tanımaktadır.

The OA Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

  • The OA Dizi Türü: Drama, Gizem, Fantastik
  • TheOA Dizisi Yapımcıları : Zal BatmanglijBrit Marling
  • Oyuncular:   Brit MarlingJason IsaacsScott Wilson
  • The OA Dizisi Kaç Bölüm : 14 Bölüm
  • The OA Dizisi Kaç Sezon : 2 Sezon
  • Ortalama Bölüm Süresi: 1 Saat
  • Yapım Yılı: 2016 – Günümüz
  • The OA Dizisi IMDb Puanı : 7.8

The OA Dizisinin Fragmanı


.:: The OA Dizisinin konusunu nasıl buldunuz ? Sizce izlemeye değer mi ?
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.