The Originals Dizisinin Konusu ve Oyuncuları
The Originals Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

The Originals Dizisinin Konusu

The CW kanalında 2013 yayında yayınlanmaya başlanan ve oldukça büyük bir kitle tarafından ilgiyle takip edilen The Originals dizisinin konusu nedir ve oyuncuları kimlerdir ?

The Originals Dizisinin Konusu

Karşımıza ilk kez Vampir günlükleri dizisi ile çıkmıştır. The Originals konusu bundan 1000 yıl önce cadı bir ailenin kurt adamlardan korunmak için yaptığı büyüyle başlar. Çocukları ölümsüz olmuştur ancak kana karşı zaafları bulunmaktadır. Bu durum çocukların babasının canını oldukça fazla sıkmaktadır. Bu cadı ailesinde bulunan her bir bireyin kendine has özelliklerinin bulunması, birçok izleyici tarafından fark edilmiştir.

Dizi genellikle Klaus karakteri etrafında dönmektedir ve izleyiciler en çok o karaktere hayranlık duymaktadır. Klaus vampir ve kurt adam karışımı bir melez karakterdir. Kişiliği açısından oldukça fazla sıkıntılar yaşamaktadır. Gaddar, hırçın ve ailesine karşı oldukça acımasızdır ancak bunların yanı sıra oldukça koruyucu özelliği de bulunmaktadır. Babasına duyduğu saygı ve sevginin yanı sıra kin ve nefret duygularını beslemesi ile yıllarca ondan kaçmasına sebep olmuştur. 2 kardeşini ona yaptığı ihanetler neticesinde cezalandırarak yıllar boyunca tabut içerisinde tutmuştur. Elijah isminde ailienin bir diğer çocuğu da bulunmaktadır. Kişisel özellikler olarak en çok göze çarpan özelliği, verdiği sözleri tutması ve dürüst olmasıdır.

Her aile ferdinin farklı özellikleri olması sebebiyle The Originals izleyicileri çekmektedir. Farklı farklı sonuçların elde edildiği bu dizi birçok Türk hayranına sahiptir.

The Originals Dizisinin Oyuncuları

Klaus Mikaelson

The Originals Dizisinin Konusu ve Oyuncuları - Klaus
The Originals Dizisinin Konusu ve Oyuncuları – Klaus

1000 yaşında olan bu karakter ilk vampir-kurt karışımı bir melezdir. Hırçın kişiliği ile dizide kendini milyonlarca kişiye hayran bırakmayı başardı. Güzel bir aksanı bulunan bu karakter için hayranları beni de öldür Klaus repliğini kullanmaya başladı. Ailesine oldukça önem veren Klaus, ihanetleri hiç bir zaman affetmeyerek bin yıllık yaşam süresi içerisinde daima agresif kişiliği ile tanındı.

Elijah Mikaelson

The Originals Dizisinin Konusu ve Oyuncuları - Elijah Mikaelson
The Originals Dizisinin Konusu ve Oyuncuları – Elijah Mikaelson

Onun en büyük özelliği ailesine duyduğu sevgi olarak görülmektedir. Dürüst ve kendisine önem veren kişiliği ile ailesinde ki çıkar savaşlarını sonlandırmaya çalışmakta. Aile içerisinde daima dengeleyici bir rol oynamak isteyen Elijah çoğu zaman hedefine ulaşamamaktadır. Ancak The Originals karakterleri arasında oldukça sevilen bir kişiliğe sahiptir.

Rebekah Mikealson

The Originals Dizisinin Konusu ve Oyuncuları - Rebekah Mikealson
The Originals Dizisinin Konusu ve Oyuncuları – Rebekah Mikealson

Kardeşler arasında en duygusal aile üyesidir. Çabucak aşık olması ile tanınır. Ancak bu duygusallığı kesinlikle yaptığı işlerde duygusunu kenara bırakamama özelliğini taşımaması anlamına gelmemektedir. Her daim doğru adımlar atarak yoluna devam etmektedir. Neredeyse bütün kişisel özellikleri arasında en büyük yanlış olan şey, sevgililerini öldürmesi olarak görülmektedir.

The Originals Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

  • Tür: Drama, Fantastik, Gerilim
  • Yapımcı : Julie Plec
  • Oyuncular:   Joseph MorganDaniel GilliesClaire Holt
  • The Originals Kaç Bölüm : 92 Bölüm
  • The Originals Kaç Sezon : 5 Sezon
  • Ortalama Bölüm Süresi: 45 Dakika
  • Yapım Yılı: 2013 – Günümüz
  • The Originals IMDb Puanı : 8.3

The Originals Fragmanı


.:: The Originals dizisinin konusu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Değerli düşüncelerinizi bize yorum kısmından bildirebilirsiniz.

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teen Wolf Konusu ve Oyuncuları

Teen Wolf Konusu ve Oyuncuları

Dark-Dizisinin-Konusu

Dark Dizisinin Konusu