The Shannara Chronicles Konusu
The Shannara Chronicles Konusu

The Shannara Chronicles Konusu

2016 yılında Mtv ekranlarında yaynlanmaya başlamış olan The Shannara Chronicles konusu bakımından bilim kurgu, macera ve fantastik öğeleri bir araya getirmektedir. Prison Break dizisinin yönetmenlerinden biri olan Brad Turner ise dizinin yönetmen koltuğunda yer almaktadır. The Shannara Chronicles dizisinin senaristliğini ise, Örümcek Adam dilmi ile isimlerini duyduğumuz Miles Millar, Alfred Gough ve Terry Brooks yapmaktadır.

The Shannara Chronicles Konusu

Konusu itibariyle sıradan dizilerden daha farklı olan The Shannara Chronicles dizisinde, Ellcrys olarak bilinmekte olan Elf ağacı yavaş yavaş ölmekte ve bu Elf ağacının ölmesi bir çok kişi için birşey ifade etmiyor olsa da, Demon World için Elf ağacının ölmesi olabilecek en kötü şeylerden biridir. Bunun nedeni ise, Demon World’u karanlık büyülerden ve kötülüklerden korumaktaolan tek şey bu Elf ağacıdır.

Ölmekte olan bu Elf ağacını kurtarabilmenin tek yolu ise sihirli kilidin bulunmasıdır. Fakat sihirli kilidi bulabilmek hiç de kolay değildir. Sihirli kilit yıllardır kullanılmamıştır ve bu yüzden nerede olduğu bilen hiç kimse de yoktur. Bu nedenle de Elves, Wil Ohmsford’un yardımını kabul ederek, sihirli kilidin yerini bulmaya ve Elf ağacını da ölümden kurtarmaya çalışırlar.

 Fakat işler sandıklarından daha zor olacaktır. Hiç kimse sihirli kilidin nerede olduğunu bilmiyor ve karşılaşacakları zorluklar da da, sihirli kilidi bulma ümitlerini azaltmaktadır. Ayrıca, sihirli kilidi bulmak için acele etmeleri gereklidir. Çünkü, ölmekte olan Elf ağacı öldüğünde, Demon World artık korumasız kalacak vew ölüm tehlikesi ile yüzleşmek durumunda kalacaktır. Bu durumun önüne geçmek isteyen Wil ile Elves ide tüm zorlukların üstesinden gelebilmek adına çevrelerinde ki insanlardan da yardım alacaklardır.

The Shannara Chronicles Oyuncuları

The Shannara Chronicles oyuncuları arasında Wil Ohmsford’u Austin Butler, Eretria’yı Ivana Baquero, Allanon’u Manu Bennett, Ander Elessedil’i Aaron Jakubenko, Amberle Elessedil’i Poppy Drayton, Commander Tilton’u Emilia Burns, Catania’yı Brooke Williams, Mareth’i Malese Jow, Bandon’u Marcus Vanco ve Lyria’yı ise canlandıran Vanessa Morgan yer almaktadır.

The Shannara Chronicles Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

  •   The Shannara Chronicles Dizisi Türü: Bilim kurgu, fantastik, macera,
  •   The Shannara Chronicles Dizisi Yapımcıları: David Blocker, Kimberly Boyd, Jessica Petelle, Brad Turner, Alfred Gough, Tom Flores, April Blair, Elle Triedman,
  •   The Shannara Chronicles Dizisi Kaç Bölüm: 20 bölüm,
  •   The Shannara Chronicles Dizisi Kaç Sezon: 2 Sezon
  •   The Shannara Chronicles Ortalama Bölüm Süresi: 42 dakika,
  •   The Shannara Chronicles Yapım Yılı: 2016
  •   The Shannara Chronicles Dizisi IMDb Puanı: 7.6
[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jane The Virgin Konusu

Jane The Virgin Dizisinin Konusu

Suits Konusu

Suits Dizisinin Konusu