The Walking Dead Konusu - The Walking Dead Oyuncuları
The Walking Dead Konusu - The Walking Dead Oyuncuları

The Walking Dead Konusu ve Oyuncuları

The Walking Dead dizisi, Frank Darabont tarafından geliştirilen, Amerikan yapımı zombi dizisidir. 31 Ekim 2010’da yayın hayatına başlayan The Walking Dead, çıktığı zaman büyük bir ilgi görmüştür ve aradan 7 sene geçmiş olmasına rağmen günümüz dizi sektöründe de üst sıralardan inmemektedir ve oldukça güzel bir ilgi vardır. Günümüzde de hala yayın hayatına devam eden The Walking Dead konusu, The Walking Dead oyuncuları neymiş gelin birlikte bakalım.

The Walking Dead Konusu

The Walking Dead konusu nedir ? Dizide bir zombi salgını konu ediliyor. Bir zombi salgını nedeniyle birçok insan gerçek benliğini kaybetmiş ve zombilere dönüşmüşlerdir, dizinin tanımıyla ‘aylaklar‘ da diyebileceğimiz bu insanlar diğer normal insanlar için oldukça büyük tehlike arz etmektedir. Çünkü bu aylaklar insanları yiyerek beslenmektedir, aynı zamanda insanları ısırarak onların da birer aylak olmasını sağlamaktadır.

Dizide aylakların arasında kalan bir grup insanın yaşam mücadelesi konu ediliyor. Bu grubun liderliğini de dizide şerif yardımcısı olan Rick Grimes yapmaktadır. İzlerken gerim gerim gerileceğinizi şimdiden belirtmek isteriz çünkü aylaklarla baş etmek hiç kolay değil. İşte The Walking Dead konusu bir grup insanın yaşam mücadelesine dayanıyor.

Çizgi romandan esinlenerek yapılan dizide birçok kişi sıradaki bölümlerde ne olacağını öğrenmek için çizgi romanlara sarılabilir ancak bazen bunun sonu ters köşe ile bitiyor, fazla umutlu olmayın ): .

The Walking Dead Oyuncuları

Rick Grimes (Andrew Lincoln)

The Walking Dead Oyuncuları - Rick Grimes
The Walking Dead Oyuncuları – Rick Grimes

The Walking Dead oyuncuları listemize başrol ile başlayalım. Bir çatışma anında vurulup komaya giren şerif yardımcımız, uyandığında kendini zombi salgınının ortasında, aylakların arasında bulur. Hemen ailesini bulmak için yola koyulan Rick Grimes bu yolda diğer sağ kalmış insanları da arasına alır ve bu insanları toplayarak oluşturduğu küçük grubun lideri olur. Bu grupla birlikte hayatta kalmak için mücadele edecektir.

Carol Peletier (Melissa McBride)

The Walking Dead Oyuncuları - Carol Peletier
The Walking Dead Oyuncuları – Carol Peletier

Dizideki en uzun ömürlü yaşayan kadın karakterlerden birisidir. Eşi ve kızıyla birlikte Rick Grimes’in küçük grubuna katılmıştır. Oldukça güçlü ve dayanıklı bir kadındır.

Daryl Dixon (Norman Reedus)

The Walking Dead Oyuncuları - Daryl Dixon
The Walking Dead Oyuncuları – Daryl Dixon

İlk sezonlarda acımasız karakterlerden biridir. İleriki zamanlarda Rick’in iyi dostlarından biri olacaktır. Aynı zamanda Carol Peletier’e de zor zamanlarında yardımcı olmaktadır. Her ne kadar ilk sezonlarda acımasız olsa da sonraki sezonlarda yumuşayacaktır. Ayrıca The Walking Dead oyuncuları listemizdeki bu karakterin çizgi romanda bulunmadığını da hatırlatalım.

Glenn Rhee (Steven Yeun)

The Walking Dead Oyuncuları - Glenn Rhee
The Walking Dead Oyuncuları – Glenn Rhee

Glenn, dizinin önemli karakterlerinden biridir  ve küçük grubumuzun lideri Rick Grimes’i aylak saldırısından kurtararak gruba dahil olmuştur. Genellikle yiyecek arama, içecek bulma gibi görevlerle uğraşan bu karakterimizin çizgi romanda soyadı yoktur, ancak dizide var.

Carl Grimes (Chandler Riggs)

The Walking Dead Oyuncuları - Carl Grimes
The Walking Dead Oyuncuları – Carl Grimes

Dizinin küçük karakterlerinden biridir ancak bu küçük yaşta aylak saldırısına maruz kaldıkları bir dünyada bulunduğu için küçük yaşta olgunlaşacaktır. Babası komadayken gerçekleşen saldırıdan annesi ve babasının bir arkadaşı ile kurtulmuştur.

Merle Dixon (Michael Rooker)

The Walking Dead Oyuncuları - Merle Dixon
The Walking Dead Oyuncuları – Merle Dixon

The Walking Dead oyuncuları listemizde 3. sırada yer verdiğimiz karakter Darly Dixon’un abisidir. Oldukça güçlü, acımasız ve sert bir karakterdir.

Bilgi: Diziye daha sonradan dahil olan oyuncu ve karakterlere yer verilmemiştir. O nedenle The Walking Dead oyuncuları listemiz burada bitiyor.

The Walking Dead Konusu – Dizi Bilgileri

Tür: Macera, Gerilim
Yapımcı: Frank Darabont
Oyuncular: Andrew Lincoln,Melissa McBride,Norman Reedus, Steven Yeun, Chandler Riggs,Michael Rooker
Bölüm Sayısı: 91 (7 sezon)
Ortalama Bölüm Süresi: Ortalama 42-45 dakika. Bazı bölümler 66 dakika (7 bölüm)
Kanal: AMC, Fox International Channels
Durumu: Devam ediyor
IMDb: 8.5

The Walking Dead Nasıl İzleyebilirim ?

The Walking Dead Nasıl İzleyebilirim sorusu dizi hayranlarının şu aralar en çok sorduğu sorulardan biri. Maalesef telif hakkı sebebiyle birçok dizi sitesinden dizi kaldırılmış durumda. Torrent sitelerinden bölümleri indirip izleyebilirsiniz ama yine yasadışı bir yol olduğunu hatırlatalım.

The Walking Dead Konusu – 1. Sezon Fragmanı


.:: Eğer dedektif dizilerine de ilginiz varsa True Detective Konusu makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.The Walking Dead Konusu, The Walking Dead Oyuncuları konulu makalemizi sosyal medyada paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. ::.

Diğer Dizi Konuları

Shameless Konusu

Fringe Konusu

Riverdale Konusu

Ozark Konusu

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Game of Thrones Şuana Kadar Kaç Kişi Öldü

Game of Thrones’ta Bugüne Kadar Kaç Kişi Öldü ?

Shameless Konusu ve Oyuncuları

Utanmayın : Shameless Dizi Konusu ve Oyuncuları