v
True Detective Konusu - True Detective Oyuncuları

True Detective Konusu – Oyuncuları ve Daha Fazlası

True Detective dizisi, HBO kanalında 12 Ocak 2014’te yayınlanmaya başlayan, adından da anlayabileceğiniz üzre bir dedektif dizisidir. Yapımcı ve senarist koltuğunda Nic Pizzolatto‘yu gördüğümüz True Detective isimli Amerikan dizisi, 12 Ocak 2014’te yayına başladıktan sonra 8 bölümün ardından 9 Mart 2014’te ilk sezonunu bitirdi. İlk sezonu çoğu eleştirmenden tam not aldı. Başrollerinde  Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michael Potts ve Tory Kittles‘in yer aldığı True Detective Konusu neymiş gelin birlikte bakalım.

True Detective Konusu

True Detective Konusu
True Detective Konusu

Louisiana’da peş peşe cinayetler gerçekleştiren bir seri katilin peşine düşen, başrollerdeki dedektiflerimiz  Rust Cohle ve Martin Hart, seri katili yakalamak için çok çaba gösterirler ancak aradan 17 yıl gibi büyük bir zaman dilimi geçmesine rağmen seri katili yakalayamazlar. 17 yıl gibi büyük bir zamanda seri katili yakalamak için uğraşırken bu soruşturma onların hayatlarına da etki eder. 17 yılın sonunda artık bu ikilinin dedektiflik ile herhangi bir ilgisi kalmamıştır ve normal hayatlarına devam etmektedirler. Ancak daha sonra cinayet soruşturması tekrar masaya konulunca polisler bu iki dedektifimizi de sorguya çekerler ve olaylar artık bir ayin için öldürüldüğü düşünülen biri üzerine yoğunlaşır. Günümüze de geri dönüşlerle dizinin ilerleyişi bu şekilde kaydediliyor.

True Detective konusu kısaca bu şekilde, günümüze geri dönüşlerle seyircinin olaydan kopmaması istenen bir dedektif dizisi diyebiliriz.

True Detective Oyuncuları – Oyuncu Kadrosu

Rustin Cohle  (Matthew McConaughey)

True Detective Oyuncuları - Rustin Cohle
True Detective Oyuncuları – Rustin Cohle

True Detective oyuncularına başrol ile başlayalım. Geçmişte kötü olaylar yaşamış, kızını kaybetmiş ve bu nedenle alkolle bütünleşik yaşayan dedektifimiz. Kötü bir giriş yapmış olabiliriz ancak asosyal olan bu dedektifimizin hayatı kesinlikle para değildir ve işini severek yapmaktadır. Bir seri katilin hayatlarını nasıl değiştirdiğine dizide tanıklık edeceğiz zaten. Ayrıca bu dedektifimiz olaylara genellikle olumsuz yaklaşmaktadır.

Martin Hart (Woody Harrelson)

True Detective Oyuncuları - Martin Hart
True Detective Oyuncuları – Martin Hart

2. dedektifimiz, 1.’nin aksine olaylara daha uyum içinde yaklaşır ve her şeye iyi tarafından bakar. Geçmişte de çok başarılı bir dedektiftir ve 2 çocuk babasıdır. Çocuklarına her şeyden çok değer vermektedir ancak bunu karısı için söyleyemeyiz çünkü karısını fırsat bulduğunda aldatmakta ancak karısına her zaman değer verdiğini söylemektedir.

Maggie Hart  (Michelle Monaghan)

True Detective Oyuncuları - Maggie Hart
True Detective Oyuncuları – Maggie Hart

Martin Hart’ın karısı olarak dizide rol alan Maggie Hart karakteri, daha çok kocası ile ilişkilerde karşımıza çıkıyor. Asil ve olaylara kolay kolay boyun eğmeyen bir kadın.

Dedektif Thomas Papania (Torry Kittles)

True Detective Oyuncuları - Thomas Papania
True Detective Oyuncuları – Thomas Papania

Genç, zeki ve akıllı bir dedektiftir ve buda birçok cinayet masasının çözüme ulaşmasında dedektiflere yardımcı olmaktadır. Ayrıca Martin ve Rustin adlı iki dedektifimizi de arkadaşı Maynard ile sorguya çekecektir.

Dedektif Maynard Gilbough (Micheal Potts)

True Detective Oyuncuları - Maynard Gilbough
True Detective Oyuncuları – Maynard Gilbough

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ikilimizi sorgulayacak dedektiflerden biridir ve bu dedektifimizin ana amacı gizli kalmış suçları ortaya çıkarmaktır.

True Detective oyuncuları, genel olarak ön planda olan bu oyuncular diyebiliriz.

True Detective Konusu – Dizi Bilgileri

True Detective İzlemeli miyim ?

True Detective konusunu okudunuz, size şunu söyleyeyim dedektif dizilerine, filmlerine, kitaplarına kısacası dedektiflere ilginiz varsa kaçırmamalısınız diye düşünüyoruz. İki dedektifin bir cinayet karşısında nasıl değişeceğine göreceksiniz. True Detective oyuncularını da okudunuz, güzel bir kadrosu olduğunu da söyleyebiliriz.

True Detective Fragmanı


.:: Ayrıca mutlaka Lost Konusu‘na da bir göz atmanızı öneririz, adaya düşen bir uçak var ama sandığınız gibi klişe değil ::.

Diğer Dizi Konuları

The Walking Dead Konusu

Shameless Konusu

Fringe Konusu

Riverdale Konusu

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lost Konusu

Lost Konusu – Adaya Düşen Uçaktan Daha Fazlası

Luther BBC Ekranlarına Dönüyor

Luther 5. Sezonuyla BBC Ekranlarına Dönüyor