Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı

14.05.2020
1.699
Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı

2019 yılında vizyona giren film eski tarihli bir savaş filmidir. Bu filmde bir Türk birliğinin üstün başarıları konu alınıyor. Osmanlı zamanında geçen bu film izleyicileri tarafından oldukça başarılı bulundu. Bu başarılı filmin yönetmenliğini Kamil Aydın yapmıştır. Senaryosunu ise Mehmet Bozdağ, Atilla Engin ve İsa Yıldız yazmıştır. Yapımcılığını da yine Mehmet Bozdağ üstelenmiştir. Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı her Türkün izlemesi gereken başarılı Türk filmlerinden biri.

Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı Konusu

türkler geliyor adaletin kılıcı konusu

Film Osmanlı döneminde yaşanan bir çekişmeyi konu alıyor. Fatih Sultan Mehmet döneminin Osmanlı’sında geçen bu film tarihi karakterleri de içerisinde barındırıyor. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettikten sonra ordusunun yönüne Roma’ya çevirmiştir. Osmanlı’nın bu başarılı adımlarından oldukça rahatsız olan Sırp kralı Osmanlı’ya çelme takmak ister. Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı, Sırp Kralı olan Lazar Papa ve Katoliklerle iş birliği yaparak Osmanlı’ya yüklenmeyi amaçlar. Balkanlar’da yaşayanlara büyük zulümler yapmaya başlayan Lazar’ın karşısına ise Fatih Sultan Mehmet’e bağlı bir birlik olan Akıncılar dikilecektir. Bu durum bir savaşa neden olacaktır. Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı konusu itibari ile savaş dolu bir filmdir.

Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı Oyuncuları

türkler geliyor adaletin kılıcı oyuncuları

Kalabalık ve başarılı bir oyuncu kadrosuna sahip olan bu filmde göz dolduran oyunculuklar sergileniyor. Senaryosu ve oyuncuları ile beğenileri toplayan bu filmde birbirinden başarılı birçok isim yer alıyor. Filmin başrolünde Sungur karakteri ile Emre Kıvılcım yer alıyor. Genç oyuncu Akıncılar’ın başındaki cengâver bir karakteri canlandırıyor.

Filmde en çok rastlayacağınız karakterlerden biri olan Sırp kralı Lazar’ı ise usta oyuncu Levent Özdilek canlandırıyor. Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı oyuncular arasında yer alan bazı isimler ise şöyle; Ece Çeşmioğlu, Eren Vurdem, Ogün Kaptanoğlu, Ebru Özkan, Cemal Hünal, Seray Kaya, Sezgin Erdemir, Atilla Güzel, Selda Alkor.

Emre Kıvılcım

Filmin başrolünde yer alan başarılı ve genç oyuncu 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Aydın Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır.

Ece Çeşmioğlu

1990 yılında dünyaya gözlerini açan güzel oyuncu bu filmde Alina karakteri ile karşımıza çıkıyor. 12 yaşında iken Çocuklar Duymasın dizisi ile oyunculuğuna ilk başarılı adımı atmıştır.

Ebru Özkan

1978 yılında Ankara’da doğmuştur. Başarılı oyuncu birçok tiyatro oyununda yer almıştır. Aynı zamanda televizyonda da kendini gösteren oyuncu diziler ve filmlerde de yer almıştır. Hem güzelliği hem de başarılı oyunculuğu ile izleyenlerin beğenisini kazanmıştır.

Seray Kaya

1991 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Liseyi bitiren güzel oyuncu daha sona Sadri Alışık ismindeki kültür merkezinde oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. 2012 yılında ilk kez bir televizyon dizisinde yer aldı.

Cemal Hünal

Cemal Hünal 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Başarılı oyuncu birçok film ve dizide rol aldı. Özellikle Issız Adam filmindeki oyunculuğu ile isminden çokça söz ettirdi.

Ogün Kaptanoğlu

Başarılı oyuncu 1977 İzmir doğumlu. Sinema ve dizi oyunculuğu yapan Ogün Kaptanoğlu aynı zamanda mankenlik de yapıyor.

https://youtu.be/xlaJPsFDXlg

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.