Z Nation Konusu
Z Nation Konusu

Z Nation Dizisinin Konusu

12 Eylül 2014 tarihinde yayınlanmaya başlayarak SyFy kanalında izleyicisi ile buluşan Z Nation konusu açısından bir zombi dizisidir ve Z Nation oyuncuları arasında Nat Zang ve Kellita Smith gibi isimler yer almaktadır.

Z Nation Dizisi Konusu

Z Nation dizisinin konusu, zombi istilasından üç yıl sonra iki askerin, Hastalık Kontrol Merkezi adlı tesise girmesi ile başlamakta ve iki askerin girdiği bu tesiste ise zombi salgını için aşı geliştirilmeye çalışılmaktadır.

Şimdiye kadar zombi salgını için geliştirilmiş olan üç aşı bulunmakta ama bu aşıların herhangi birinin işe yarayıp yaramadığı bilinmemektedir. Bu sebeple de üç mahkum kullanılmaktadır ve aşılar yapıldığı esnada ise odaya bir zombi baskını gelmektedir. Fakat dizide sonradan öğrenileceği üzere aşılardan biri işe yarayarak Murphy ismine sahip mahkum zombiye dönüşmemiştir.

Mahkum Murphy’nin zombiye dönüşmemesi ise Teğmen Hammond’ın görevi olmuş ve bu zorlu görevde Teğmen Harrold, Kaliforniya’da bulunan laboratuvara mahkum Murphy’i götürmelidir. Bu zorlu görevin yolduğu esnasılda yolları Blue Sky adında bir kapmtan geçen Teğmen ile Murphy, kampın liderinden yardım ister ve birlikte kamptan ayrıldıkları sırada bu kampa da bir zombi baskını olur. Kampta gerçekleşen zombi baskınından ise üç kişilik bir grup daha kurtularak, diğerleri ile karşılaşırlar ve Murphy’i hep birlikte Kaliforniya’ya ulaştırmaya çalışırlar.

Z Nation Dizisi Oyuncuları

Z Nation dizisinin oyuncuları arasında, mahkum Murphy’i Keith Allan, Tomas’ı Nat Zang, Lt. Roberta Warren’ı Kellita Smith, Dr. Steven Beck’i Russel Hodgkinson, Citizen Z’yi DJ Qualls, Cassadra’yı Pisay Pao, Vasquez’i Matt Cedeno, Mack Thompson’u Michael Welch, Addison Caerver’i Anastasia Baranova, Hector Alvarez’i Emilio Rivera ve Dr. Sun Mei’yi canlandıran Sydney Viengluang yer almaktadır.

Z Nation Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

  •   Z Nation Dizisi Türü: Dram, komedi, aksiyon
  •   Z Nation Dizisi Yapımcıları: Jodi Binstock, Steve Graham, Craig Engler, Paul Bales, David Michael Latt, David Rimawi, Jennifer Derwingson, Karl Schaefer, Marc Dahlstorm, David L.Garber
  •   Z Nation Dizisi Kaç Bölüm: 25 Bölüm
  •   Z Nation Dizisi Kaç Sezon: 5 Sezon
  •   Z Nation Ortalama Bölüm Süresi: 44 Dakika
  •   Z Nation Yapım Yılı: 2014
  •   Z Nation Dizisi IMDb Puanı: 6.7
[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The Mist Konusu

The Mist Dizisinin Konusu

The Last Ship Konusu

The Last Ship Dizisinin Konusu