Dizi Haberleri, Oyuncular ve Dizi Kıyafetleri

Ru Dizisi Uzer Burak Berkay Akgül Kimdir?

0

GAİN platformunun yeni dizisi Ru’dan ilk fragman yayınlandı ve gözler dizinin başrol oyuncularından Burak Berkay Akgül’e çevrildi. Ru dizisinde Uzer karakterine hayat veren Burak Berkay Akgül kimdir? Genç oyuncu hakkında merak edilenleri yanıtladık!

Ru Dizisi Uzer Burak Berkay Akgül Kimdir?

Burak Berkay Akgül, reklam, dizi ve film oyuncusudur. İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Ardından Akademi 35,5 Sanat Evi’nde Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi alarak oyunculuğa yönelmiştir.

Burak Berkay Akgül, 1.80 m boyunda ve 78 kg ağırlığındadır. Hem özel hayatı hem de dizileriyle oldukça popüler olan Burak Berkay Akgül’ü detaylıca inceleyelim…

Burak Berkay Akgül Kaç Yaşında? Nereli?

Burak Berkay Akgül, 1997 doğumlu olup günümüzde 27 yaşındadır. 24 Şubat tarihinde doğan Burak Berkay Akgül’ün burcu Balık’tır. Genç oyuncu İstanbul’da dünyaya gelmiştir ve aslen İstanbulludur.

Burak Berkay Akgül’ün Sevgilisi Kim?

Burak Berkay Akgül, kendisi gibi oyuncu olan Hira Koyuncuoğlu ile yaklaşık 3 yıl süren bir birliktelik yaşamıştı. Burak Berkay Akgül ve Hira Koyuncuoğlu’nun neden ayrıldığı bilinmemekle beraber, ayrılığın ardından Safir dizisinde başrolü paylaştığı Özge Yağız ile aşk iddiaları ortaya atılmıştı. Burak Berkay Akgül ve Özge Yağız ikilisi ise yalnızca rol arkadaşı olduklarını belirtmişti. Günümüzde Burak Berkay Akgül’ün sevgilisi olup olmadığı bilinmiyor. Genç oyuncu özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih ediyor.

Burak Berkay Akgül’ün Oynadığı Diziler

Burak Berkay Akgül, oyunculuğa ilk adımlarını reklam filmleriyle attı. 2020 yılında ise Maria ile Mustafa adlı dizide rol alarak tamamen mesleğe giriş yaptı. Kısa sürede birçok yapımda rol alan Burak Berkay Akgül’ün oynadığı diziler aşağıdaki gibidir:

  • Maria ile Mustafa – Rüzgar (2020-2021)
  • Kahraman Babam – İlker (2021)
  • Destan – Kaya Tegin (2021)
  • Safir “Saklı Kalan Bir Aşk Hikayesi” – Yaman (2023)
  • Ru – Uzer (2024)

Burak Berkay Akgül, Ru dizisiyle GAİN platformunda izleyicilerle buluşacak. Genç oyuncunun performansı merakla bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.